10 PRZESZKÓD NA DRODZE DO REALIZACJI CELU

Brak zdecydowania. 

        Opcji jest kilka a Ty nie wiesz, którą wybrać. Nigdy nie będziesz mieć gwarancji, że podjęta decyzja jest słuszna ponieważ podejmując ją bazujesz na informacjach dostępnych dla Ciebie w tej chwili. Najlepiej jest gdy decyzja jest dobrze przemyślana, nie podejmowana pod wpływem chwili. Ciągłe odwlekanie jej podjęcia nie przynosi niczego dobrego. Każda decyzja jest lepsza niż jej brak.

Zmęczenie. 

         Zwyczajnie brakuje Ci energii. Powodem tego może być zła dieta. (Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, już dziś zapraszam na kolejny wpis) Jeśli masz za dużo obowiązków i stresu musisz się nauczyć stawiać granice. Zamiast brać na siebie kolejne obowiązki czy to w domu lub pracy ustal swoją listę priorytetów.

 Strach przed porażką. 

        Kompletnie nie wierzysz w siebie. Wolisz nawet nie próbować, niż kolejny raz przeżyć porażkę czy rozczarowanie. Przypomnij sobie jednak, że każda porażka jest lekcją, po której jesteś mądrzejsza i silniejsza. Błędy nie istnieją, Są tylko doświadczenia z których możemy wyciągać wnioski i uczyć się. Przyznam szczerze, że sama nad tym pracuje. Lęk towarzyszył mi, aż nazbyt często, paraliżował. Jednak z każdym dniem robię kroki naprzód i wierze, że marzenia, nawet te absurdalne w oczach innych są po to, żeby je spełniać.

Perfekcjonizm. 

        Moment nie jest jeszcze idealny? Bez końca poprawiasz koncepcje, dopracowujesz detale. Jesteś tylko człowiekiem. Nigdy nie stworzysz idealnego planu i chwila też nie będzie idealna. Pamiętaj że to Ty jesteś swoim najsurowszym krytykiem. Lepsze jest wrogiem dobrego. Naucz się poprzestawać na tym co jest wystarczająco dobre. Lepiej jest po prostu zacząć realizować plany i z czasem rozwijać swój pomysł. Uczyć się nowych rzeczy, a nie ciągle stać w miejscu w nieskończoność dopracowując swój projekt pozostający de facto w świecie fantazji.

Przeszkadzacze. 

        Telefon, portale społecznościowe, maile, telewizja, gry rozpraszają twoją uwagę i zajmują czas. Przełącz komórkę na tryb milczący. Zamknij skrzynkę pocztową i wiadomości sprawdzaj na przykład co dwie godziny. Portale społecznościowe i gry zostaw sobie na później, w ramach nagrody. Dzięki temu, że pozbędziesz się rozpraszaczy i skupisz na realizacji celu zrealizujesz go znacznie szybciej.

 Niechęć.

         Zajmujesz się czymś innym, bo to co masz do zrobienia nie jest specjalnie przyjemne. Przyznaj się ten wpis również czytasz dlatego, żeby czegoś uniknąć. Nie jesteś w tym osamotniony. Jak walczyć z niechęcią. Po prostu zrób to co masz do zrobienia, a potem ciesz się w pełni zasłużonym odpoczynkiem
  
Nuda. Rutyna.

        To co planujesz, nie jest specjalnie ekscytujące i tak naprawdę wcale Cię nie kręci. Z wizualizuj sobie efekty nudnej pracy. Zaproś do towarzystwa przyjaciela, wtedy zadanie okaże się mniej bolesne. Może też być całkiem zabawnie.

Bunt. 

       Nienawidzisz dyscypliny, bo jako dziecko miałaś za dużo obowiązków. Nawet jeśli surowa mama lub tata stawiali ci tyle wymagań, że chciałabyś odreagować słodkim lenistwem to pamiętaj, że teraz jesteś już dorosła. Pracujesz na swój własny rachunek. Jeśli jednak problemy z dzieciństwa Cie przerastają skorzystaj z pomocy psychologa lub  terapeuty.

Wyparcie. 

     Uważasz, że to nie Twój problem. Nie odkładasz rzeczy na później po prostu w pierwszej kolejności musisz zrobić to czego oczekują od Ciebie twoi bliscy. Naprawdę musisz? Jeśli tak jak najszybciej zajmij się swoim życiem


  Osobowość.

      Myślisz, że już po prostu taka jesteś i nic nie możesz na to poradzić. Są osoby które kochają przypływ adrenaliny gdy zbliża się dedline i lubią działać pod presją. Są też osoby, które tak przejmują się zdaniem innych, że raczej wcale nie wystartują w zawodach niż miały by w nich przegrać. Są manipulatorzy, którzy odkładają prace na później w nadziei że ktoś odwali za nich brudną robotę. Rozpoznajesz siebie w którymś z powyższych typów? Nawet jeśli tak możesz zmienić swoje zachowanie. Jeśli chcesz. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

ZADBANA INTELEKTUALNIE © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka